Polkowiccy uczniowie w Marszu Weterana

Marsz Weterana na terenach Parku Krajobrazowego Chełmy. Była to II edycja impreza . Organizatorem wydarzenia było Dolnośląskie Koło Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej.

W II edycji Marszu Weterana wzięło udział prawie 150 osób. Byli wśród nich również uczniowie Zespołu Szkół imienia Narodów Zjednoczonej Europy w  Polkowicach.

– Cieszy nas, że popularność tego wydarzenia rośnie, mimo że to dopiero druga edycja organizowanego przez nas marszu. Na starcie zameldowało się 147 osób. Na szczególne uznanie zasługują uczniowie klas mundurowych z VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy, Liceum Wojskowo – Policyjnego ZSZ w Złotoryi i Zespołu Szkół imienia Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, którzy mimo wczesnej pory postanowili poświęcić wolny dzień i spróbować swoich sił – mówi Tadeusz Sandecki z Dolnośląskiego Koła Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP.

Wszyscy obecni mogli na terenie przy Karczmie Górniczo-Hutniczej w Leszczynie obejrzeć m.in quady z Komisariatu Wodnego we Wrocławiu, których funkcjonariusze patrolowali trasę marszu czy wyposażenie i broń z zasobów Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Wrocławia.


Na mecie na wszystkich uczestników czekały ciepłe posiłki oraz napoje. Każdy otrzymał pamiątkowe gadżety i dyplomy.

– Coraz więcej ludzi przychodzi na marsz i to nas napędza do jego organizacji, więc już teraz zapraszamy na kolejny, który odbędzie się za rok – podsumował Robert Chmielewski, jeden z weteranów misji organizatorów marszu .

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca