Mieszkańcy zapłacą mniej za ogrzewanie

Blok przy ulicy Skalników przechodzi termomodernizację. Poza walorami estetycznymi, kolejną korzyścią dla mieszkańców będą niższe opłaty za ogrzewanie. Dzięki dobrej współpracy gminy Polkowice ze Spółdzielnią „Cuprum” do tej pory udało się zrewitalizować 10 budynków, a w planach są już kolejne.

Blok przy ulicy Skalników przechodzi termomodernizację. To przełoży się na duże korzyści dla mieszkańców. Przede wszystkim lokatorzy będą mniej płacili za ogrzewanie.

Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic

– Dzięki dobrej współpracy ze spółdzielnią mieszkaniową „Cuprum” i jej prezesem Krzysztofem Nesterem udało się stworzyć montaż finansowy, dzięki któremu będziemy mogli docieplić blok przy ulicy Skalników – informuje burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Krzysztof Nester, prezes spółdzielni mieszkaniowe “Cuprum” w Polkowicach

– Kwota, która jest przeznaczona na ten budynek, to jest prawie dwa miliony złotych. Partycypujemy w 40% jako spółdzielnia mieszkaniowa, zaś w 60% gmina Polkowice i dzięki tej współpracy mamy możliwość termo modernizowania kolejnych budynków. Już przekazaliśmy dokumentację, aby w następnym roku kontynuować nasza dobrą współpracę od lat – podkreśla prezes spółdzielni mieszkaniowej „Cuprum” w Polkowicach, Krzysztof Nester.

W sumie to już 10 blok, który przechodzi termomodernizację.

– Kilkanaście milionów łącznie wydanych środków na poprawę i wyglądu, i tych elementów termomodernizacyjnych dla mieszkańców, którzy miejmy nadzieję, będą bardzo zadowoleni – – dodaje wiceburmistrz do spraw gospodarczych, Sebastian Sypko.

Termomodernizacją budynku przy ulicy Skalników zajmuje się firma Kemal, która przeprowadzała już tego typu inwestycje na terenie Polkowic.

– Uczestniczymy w tej chwili w czwartym budynku. Poprzednie budynki na ulicy Skalników również wykonywała nasza firma. Niedawno skończyliśmy budynek na ulicy Miedzianej – informuje przedstawiciel firmy Kemal, Mariusz Kowalczyk,

Modernizacja bloku przy ulicy Skalników ma potrwać sześć miesięcy. Mieszkańcy nie ukrywają, że cieszą się z inwestycji. Ich zdaniem w końcu blok będzie ładny i schludny. W planach burmistrza Polkowic Łukasz Puźnieckiego oraz prezesa spółdzielni Cuprum Krzysztofa Nestera jest modernizacja i rewitalizacja kolejnych budynków, tym razem na osiedlu Sienkiewicza. Dokumentacja na ten cel została już opracowana. Inwestycja ma być realizowana w przyszłym roku. W planach jest ponadto rewitalizacja budynku przy ul. Ratowników 4-6. Szczegóły tej inwestycji ma już wkrótce przekazać burmistrz Puźniecki.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca