Jest nowy sprzęt, czas na badania

Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych cały czas się rozwija, co przekłada się na dbanie o zdrowie mieszkańców gminy Polkowice. Do przychodni trafił właśnie wart 360 tysięcy złotych nowoczesny aparat do USG urologicznego.

Aparatura pozwala na dokładną diagnostykę raka prostaty i jąder.

– Ta polityka zapoczątkowana przez burmistrza Łukasza Puźnieckiego, jest bardzo mocno widoczna w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Nie tylko tomograf, nie tylko poradnia K, którą otwieraliśmy kilka tygodni temu, ale jak widać również nowoczesne urządzenie do badania nowotworów prostaty i jąder. Dzisiaj otworzyliśmy tę pracownię, która jest wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt. Zachęcamy mężczyzn z Polkowic do tego, aby się po prostu badać. Co ważne, gdyby niestety u któregoś z mieszkańców wykryto jakieś niepokojące zmiany, burmistrz Puźniecki w tamtym tygodniu podpisał list z Copernicusem w Gdańsku. Tak więc polkowiccy pacjenci są zaopiekowani od momentu wykonania badań przesiewowych do momentu, w którym, jeżeli się okaże, że ktoś zachoruje, robimy pełną diagnostykę i odsyłamy go do Copernicusa, do najlepszych lekarzy w Polsce – informuje Krzysztof Nester, zastępca burmistrza Polkowic.

Aparatura pozwala dokładną diagnostykę raka prostaty i jąder.

– Planujemy wykonywać biopsję prostaty. Są również zakupione wideocystoskopy, służące do diagnostyki pęcherza moczowego również ich nowotworów. Jest również  uroflowmetr, urządzenie służące do diagnozowania zaburzeń w oddawaniu moczu i co ważne służy to nie tylko mężczyznom, ale również kobietom. Wiemy, że zaburzenia związane z funkcjonowaniem pęcherza moczowego są często dolegliwością i w naszej przychodni będziemy się zajmować diagnostyką tego problemu – dodaje Dagmara Janczak-Sondej, lekarz Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Przy tej okazji zarówno władze Polkowic, jak i przedstawiciele Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych zachęcają do badań profilaktycznych.

– Akcja Movemer cieszyła ogromna popularnością, ponad 200-tu panów przyszło zapisać się na badania przesiewowe. Co tylko pokazało, że tego badania nie trzeba się bać, jest ono bezbolesne – zachęca Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Warto podkreślić, że współpraca z gdańskim ośrodkiem leczniczym Copernicus pozwala na kompleksowe leczenie dla wszystkich panów z Polkowic.


Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca