Nester i Wabik w drugiej turze?

Wybory samorządowe odbędą się już w najbliższą niedzielę. Wybierać będziemy prezydentów, wójtów, burmistrzów, a także radnych. Kto zostanie burmistrzem Polkowic? Wszystko wskazuje na to, że w Polkowicach wybory nie zakończą się na pierwszej turze.

7 kwietnia wybierzemy prezydentów, wójtów i burmistrzów w wyborach samorządowych. Wybrani przez mieszkańców zostaną także przedstawiciele rad miejskich i powiatowych. Wybierzemy również radnych do sejmiku. Lokale wyborcze czynne będą od godziny 7.00 do 21.00. Polkowiczanie na fotel burmistrza wybiorą jednego spośród sześciu kandydatów. Wszystko wskazuje na to, że o to stanowisko powalczy Krzysztof Nester oraz Wiesław Wabik.

Kilkanaście dni przed wyborami sondaż przeprowadziła TVL sp. z o.o. Badanie sondażowe przeprowadzono na grupie 600 mieszkańców każdego z miast w Zagłębiu Miedziowym w tym także na mieszkańcach Polkowic. Jego wynik wskazuje na prawie 31% dla Krzysztofa Nestera. Na kolejnym miejscu znalazł się Wiesław Wabik z 16% poparciem i to ci dwaj kandydaci zmierzą się według sondażu w drugiej turze. Na kolejnych miejscach znaleźli się Roman Rozmysłowski z 14% poparciem i Mariola Kośmider, która może liczyć na 12% poparcie, a także Mariusz Zybaczyński i Paweł Kowalski. W wyborach nie startuje obecny burmistrz Łukasz Puźniecki. Przypomnijmy, że aktualny włodarz udzielił swojego poparcia Krzysztofowi Nesterowi.

Polkowiczanie tym razem kandydatów będą wybierać nie w czterech, a trzech okręgach wyborczych, które podzielone zostały łącznie na 16 obwodów. W sumie, na terenie miasta znajdzie się 11 lokali wyborczych, a 5 umiejscowionych zostanie na terenach wiejskich.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca