Jutro w Lubinie będzie można znaleźć pracę

Już jutro w godzinach od 9.00 do 13.00 w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lubinie odbędą się Targi Pracy. Ich organizatorami są: Związek Pracodawców Polska Miedź oraz Powiatowy Urząd Pracy w Lubinie. Patronat nad wydarzeniem objął starosta lubiński oraz prezes ZPPM. Celem wydarzenia jest przedstawienie ofert dla wszystkich grup uczestniczących w procesie rekrutacji i edukacji.

Targi skierowane są do pracodawców, uczniów klas ósmych szkół podstawowych, absolwentów szkół średnich, studentów oraz osób poszukujących pracy. Organizatorzy planują zorganizować stoiska wystawowe pracodawców, szkół i uczelni oraz przeprowadzić warsztaty edukacyjne dla uczniów klas ósmych i absolwentów szkół średnich. To doskonała okazja do pozyskania nowych pracowników i praktykantów oraz wypromować swoją firmę. Udział w targach jest bezpłatny.

– Nasze zaangażowanie w tego typu przedsięwzięcia wynika z głębokiej znajomości potrzeb naszych firm członkowskich, chęci wspierania rozwoju zawodowego oraz rekrutacji w regionie. Tegoroczne targi będą kolejną okazją do spotkania się z potencjalnymi pracodawcami, zdobycia cennych kontaktów oraz poszukiwania nowych możliwości kariery zawodowej – podkreśla Marta Wisłocka, prezes ZPPM.

Regionalne Targi Pracy w Lubinie organizowane są już po raz drugi, ale tym razem w innym miejscu – w Inkubatorze Przedsiębiorczości przy ulicy 1 Maja 3A.

– Targi pracy to nie tylko doskonała okazja do poszukiwania nowych talentów i pozyskiwania nowych pracowników, ale także doskonała platforma do promocji firmy oraz kreowania pozytywnego wizerunku na rynku pracy. To również świetna możliwość nawiązania cennych kontaktów biznesowych, które mogą przynieść korzyści zarówno naszej organizacji, jak i potencjalnym kandydatom. Niech to będzie inspirujące spotkanie, które przyczyni się do wzajemnych korzyści dla naszych organizacji – dodaje Anna Melska, wiceprezes ZPPM.

– Ponadto na targach pracy obecne będą instytucje szkoleniowe, instytucje rynku pracy typu OHP, będzie również przedstawiciele z zakładu ubezpieczeń społecznych, z urzędu skarbowego. Także myślę, że w gronie osób, które nas odwiedzą, oprócz tego, że będą to uczniowie szkół, to mamy również nadzieję, że odwidzą nas osoby bezrobotne i poszukujące pracy – zaznacza Wioletta Jagielska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie.

Organizatorzy szacują, że podczas targów swoje stanowiska będzie mogło wystawić około 50 pracodawców, ośrodków szkoleniowych, szkół i uczelni.

– Targi pracy są istotną inicjatywą, zwłaszcza w kontekście współczesnego rynku pracy. Pracodawcy mogą pozyskiwać potencjalnych pracowników, a osoby poszukujące pracy mają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i zdobycia informacji o dostępnych ofertach zatrudnienia, a także zaczerpnięcia wiedzy od ekspertów. Szczególnie duży nacisk kładziemy na aktywizację młodzieży szkolnej, która poprzez tego rodzaju inicjatywy może zaplanować swoją ścieżkę kariery wspólnie z firmami skupionymi wokół Związku Pracodawców Polska Miedź – mówi Piotr Karwan, wiceprezes ZPPM.

Materiał wideo poniżej:

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca