Nowoczesne rozwiązania energetyczne tematem debaty

29 września w Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbędzie się konferencja pt. „Energetyka XXI wieku – wyzwania, szanse, rozwiązania”. Jej organizatorami są Związek Pracodawców Polska Miedź, LSSE oraz Tauron Dystrybucja. Początek o godz. 9:00.

Energetyka to przede wszystkim filar naszej gospodarki. Ma wpływ także na środowisko i jakość życia. O realiach i wyzwaniach, które stoją przed współczesną energetyką będą dyskutować uczestnicy konferencji, która będzie się odbywać w piątek 29 września w Centrum Konferencyjnym LSSE przy ul. Rycerskiej 24. Będzie trwała od godziny 9:00 do 13:00. Honorowym patronatem to wydarzenie objęła Marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

– Jednym z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoimy, jest konieczność zwiększenia efektywności energetycznej. Musimy wykorzystywać dostępne zasoby energii w sposób bardziej oszczędny i przyjazny dla środowiska. Rozwój technologii odnawialnych źródeł energii, takich jak energia słoneczna, wiatrowa czy geotermalna, stanowi ogromną szansę na osiągnięcie tego celu. Inwestycje w badania nad magazynowaniem energii i rozwijanie inteligentnych sieci energetycznych są kluczowe dla zwiększenia efektywności całej gospodarki „Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w swoich codziennych działaniach dąży do stabilizacji systemu energetycznego i rozwoju zielonej gospodarki. Stawiamy na ogólnodostępną, bezpieczną, przyjazną środowisku i korzystną cenowo energię – zaznacza Marta Wisłocka, prezes zarządu Związku Pracodawców Polska Miedź.

– Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna w swoich codziennych działaniach dąży do stabilizacji systemu energetycznego i rozwoju zielonej gospodarki. Stawiamy na ogólnodostępną, bezpieczną, przyjazną środowisku i korzystną cenowo energię – dodaje Przemysław Bożek, prezes LSSE.

Celem spotkania promocja działań i rozwiązań w zakresie polityki energetycznej. Udział w konferencji jest bezpłatny. Rejestracji można dokonać do 27 września przez formularz zgłoszeniowy pod adresem: https://forms.gle/YuD8z5E1GN6antVv9

Szczegółowy program oraz informacje na temat prelegentów znajdziecie pod linkiem: https://pracodawcy.pl/energetykaxxiwieku/

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca