Policjanci z wizytą u przedszkolaków

Przedszkolaki z terenu Polkowic wiedzą jak należy zachować się bezpiecznie w domu, na podwórku oraz ulicy. Doskonale znają też numer alarmowy, na który należy zadzwonić w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. To cel profilaktycznych spotkań, jakie prowadzą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach.

Polkowiccy policjanci wraz ze swoimi kolegami z Przemkowa odwiedzili jedno z przedszkoli z terenu powiatu polkowickiego.

– Maluchy były oczarowane wizytą policjantów, rewanżując się uśmiechami. Gołym okiem widać, że policyjne prelekcje, pokazy prewencyjnych filmów i spotkania z dziećmi oraz z młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie polkowickim – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

Więcej zdjęć zobaczysz tutaj


Policjanci poprzez zabawę przypominają maluchom jak należy bezpiecznie zachowywać się w domu czy na podwórku. Funkcjonariusze razem z przedszkolami ćwiczyli również prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię, przypominając jednocześnie o zasadach bezpieczeństwa.

Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego – dodaje Rybikowski.

Przy okazji dzieci mogły porozmawiać z policjantami o ich pracy. Chętnie zadawały pytania, a oglądały dokładnie kajdanki oraz tarczę służącą do zatrzymywania samochodów. Nie brakowało również chętnych do przymierzania policyjnych czapek.Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca