Seniorzy przejęli klucze do miasta!

Już po raz drugi seniorzy przejęli Polkowice. Klucze do miasta wręczył im sam burmistrz Łukasz Puźniecki. Przez dwa dni na seniorów czeka teraz dobra zabawa i integracja.

W Sercu Zagłębia Miedziowego już po raz drugi, rozpoczęły się „Senioralne Polkowice”. To impreza przeznaczona właśnie dla seniorów, a jej głównym celem jest dobra zabawa, integracja i sportowa rywalizacja.

– Świętowanie, to jest czas po dużym wysiłku i trudzie. To właśnie ta grupa mieszkańców, seniorzy, podczas swojego codziennego życia z tym właśnie trudem i wysiłkiem, budowała sukces Polkowic. To dzięki seniorom, Polkowice pięknie się rozwijały i za to chcę im szczególnie podziękować właśnie podczas Senioriady – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

senioriada 4Oficjalne przekazanie kluczy do miasta seniorom nastąpiło na polkowickim rynku. Później oficjalnie zaprezentowano drużyny, które będą brały udział w zawodach sportowych. Następnie seniorzy w barwnym korowodzie przeszli do Polkowickiego Centrum Piknikowego, gdzie odbywać się będzie dalsza część zabawy.

– Wiem, że seniorów rozpiera energia, że są niesamowicie aktywni. Wierzę, że miasto dzięki temu będzie prze4z te dni jeszcze bardziej kolorowe, wesołe, a my będziemy tworzyć wspaniałą, rodzinną wspólnotę samorządową gminy Polkowice – dodaje burmistrz.

– My jesteśmy bardzo zadowolone. My tutaj spędzamy większość naszego czasu, integrujemy się. Cieszymy się, że jest dla nas organizowana taka zabawa – mówi jedna z mieszkanek Polkowic.

– My seniorki jesteśmy bardzo zadowolone. Uczestniczymy we wszystkich zawodach, we wszystkich konkursach , jesteśmy szczęśliwe, że możemy spędzać razem czas w naszych Polkowicach. Jest nas tutaj 10. drużyn i rywalizujemy ze sobą, jednocześnie naprawdę cieszymy się, że możemy być tu razem – dodaje inna seniorka.

senioriada 3

Na terenie Polkowickiego Centrum Piknikowego rozstawiono specjalny namiot. Tam na seniorów czekał poczęstunek i krótka chwila odpoczynku przed konkurencjami sportowymi, bowiem pierwszy dzień „Senioralnych Polkowic” zaplanowano seniorom aktywnie. Dziś natomiast zajęcia dla seniorów odbywają się pod kątem kulturalnym i artystycznym. Zaplanowano koncert Janusza Cedro, a także dyskotekę dla seniorów, która rozpocznie się już o godzinie 17.00.


Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca