Jagoda królowała w Chocianowie

Tłumy mieszkańców z całego regionu zjechały do Chocianowa na tegoroczne Dni Jagody. Można było posłuchać muzyki, a także delektować się potrawami z jagodami w rolach głównych, ponadto obejrzeć paradę motocyklową czy występ Teatru Avatar. Na ringu zmierzyli się lokalni wojownicy z zawodnikami z całej polski, a na scenie była prawdziwa rewia gwiazd, wśród nich m.in. Ania Wyszkoni czy Piotr Cugowski.

W czasie weekendu można było przede wszystkim spróbować na wielu stoiskach jagodowych przysmaków, bo tym chcieli się pochwalić mieszkańcy okolicznych miejscowości. Zorganizowano oczywiście konkursy na potrawy z jagodami w roli głównej.

– Przygotowałyśmy na konkurs knedle, nalewkę i dżem, a przede wszystkim ciasto. To sernik z frużeliną. Poza tym mamy ciasta, drożdżówki, jagodzianki, a ponadto gofry – zachęcały do skosztowania panie z koła gospodyń wiejskich w Chocianowcu.

Z obchodów tegorocznego święta zadowolony był również burmistrz, Tomasz Kulczyński.

– Bardzo mnie cieszy duża frekwencja, bo to przecież wszystko dla mieszkańców. Zaczepiają mnie, rozmawiają i są zadowoleni. Myślę, że Święto Jagody na stałe wpisało się w harmonogram gminnych imprez. To kolejna, która odniosła spory sukces, zwłaszcza, że odbywa się w ruinach pałacu. To otoczenie ma także kluczowe znaczenie. Park i pałac sprawiają, że jesteśmy jedną z najlepszych imprez w regionie – podkreślał gospodarz.

Na odwiedzających czekało także wielu wystawców, punkty gastronomiczne i wiele stanowisk z lokalnymi produktami oraz zabawkami. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci, w tym dmuchawców i święta kolorowych proszków Holi, ale prawdziwa gratka czekała na fanów sportów walki. Po raz czwarty przedstawiciele Armii Polkowice zmierzyli się w ringu ze sportowcami z całej Polski, a gospodarzem była hala przy ul. Kasztanowej w Chocianowie.

– Jestem zadowolony, jak przebiegła ta liga kickboxingu, dwie ostatnie walki to prawdziwe wojny, które można śledzić tylko na wielkich galach, a dziś były dostępne dla wszystkich chętnych tu w Chocianowie – zaznaczył Bartosz Muszyński z armii.

Tego dnia na duża dawkę pozytywnych emocji mogli liczyć fani różnego rodzaju muzyki. Scenę rozgrzał Piotr Cugowski, a gwiazdą wieczoru była Anna Wyszkoni. Sobotnią zabawę zakończyła dyskoteka pod gołym niebem, ale to nie był koniec emocji. W niedzielę wszystkich zgromadzonych bawiła orkiestra Filharmonii Sudeckiej z Jeleniej Góry oraz gwiazdy sceny kabaretowej. Przez cały czas można było oczywiście posmakować jagodowych specjałów, a ponadto warto wszystkich zaprosić do tutejszych lasów, aby sami spróbowali zbierać symbole święta Chocianowa prosto z krzaka. Jagody obrodziły bowiem już w tym roku w okolicznych lasach.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca