Zbliża się polkowicki Jarmark św. Sebastiana

Już po raz czwarty Polkowice ożyją duchem średniowiecza podczas Jarmarku Świętego Sebastiana, który odbędzie się na rynku. Ta coroczna, plenerowa impreza nie tylko zaprasza mieszkańców do wspólnej zabawy, ale także jest hołdem dla patrona miasta, św. Sebastiana. Tegoroczna edycja zaplanowana jest na 9 lipca 2023.

Rozpoczęcie Jarmarku planowane jest na godzinę 14:00, poprzedzone o 13:00 Mszą świętą w kościele pw. św. Michała Archanioła, odprawioną w intencji mieszkańców za wstawiennictwem św. Sebastiana. Po oficjalnym otwarciu rozpocznie się pełen emocji program, który przeniesie wszystkich w czasy rycerzy i alchemików.

O godzinie 14:30 ruszy pokaz rycerski, który wprowadzi nas w atmosferę średniowiecznych czasów. Następnie, na wielbicieli ptaków czeka prezentacja sokolnictwa. Miłośnicy tajemniczych eksperymentów będą mieli okazję uczestniczyć w pokazie Alchemika odkrywającego dawne tajemnice i magiczne substancje.

JARMARK ŚW. SEBASTIANA – TAK BYŁO PRZED ROKIEM

Jednym z głównych wydarzeń Jarmarku będzie Turniej Rycerski o Miecz Świętego Sebastiana, który rozpocznie się o godzinie 16:00. Dzielni wojownicy zmierzą się ze sobą w emocjonujących pojedynkach, prezentując swoje umiejętności i odwagę. Kolejną atrakcją będzie pokaz samurajów, który odbędzie się o godzinie 17:00.

W tegorocznym programie nie zabraknie również pokazu mody średniowiecznej, który zaprezentuje tradycyjne stroje z epoki o godzinie 18:30. Fani muzyki średniowiecznej będą mogli cieszyć się koncertem o godzinie 19:00, podczas którego dźwięki historycznych instrumentów przeniosą ich w odległe czasy. Jednak prawdziwą atrakcją dla widzów będzie walka rycerska w płonącym kręgu ognia, która odbędzie się o godzinie 20:00. Dzień zakończy o godzinie 21.00 wyjątkowy spektakl światła i ognia pt. “Czarnoksiężnik”.

Na mieszkańców czekają także liczne atrakcje dodatkowe. Dmuchany średniowieczny zamek zapewni rozrywkę najmłodszym uczestnikom. Wystawa ptaków od sów po sokoły pozwoli zwiedzającym poznać różnorodność tych pięknych stworzeń. Będzie także okazja do nauki tańca ludowego, poznania osady rycerskiej, przymierzenia zbroi oraz odwiedzenia kramów kupieckich z jadłem i rękodziełem. Nie zabraknie również stanowisk rzemieślniczych oraz warsztatów kreatywnych, które pozwolą odkryć tajniki dawnych rzemiosł.

źródło: CK Polkowice

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca