Zabierz dziecko na badania, termin zapisów wydłużony

fot. Fundacja Ronalda McDonalda

Uwaga mieszkańcy Polkowic! Zapisy na bezpłatne badania profilaktyczne USG dzieci zostały przedłużone. Zapisy trwają do 27 września.

W dniach 5 i 6 października na polkowickim Rynku będą się odbywały badania profilaktyczne dzieci w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia, które mieszkają na terenie gminy Polkowice. Termin zapisów został wydłużony do 27 września.

Dzieci zostaną przebadane w ramach programu „Nie nowotworom u dzieci”. Gmina Polkowice nawiązała w tym celu współpracę z Fundacją Ronalda McDonalda.

Dla wielu dzieci to może być pierwsze takie badanie USG w życiu. Warto jednak podkreślić, że samo badanie jest proste i bezbolesne, a jego wykonanie zajmuje zaledwie kilka minut. Po zakończeniu badania rodzice otrzymują wynik oraz, jeśli jest taka potrzeba, poradę lekarską. Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy.

Aby wziąć udział w badaniach USG, należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer 76 847 41 55. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zobacz materiał w poprzedniej edycji badań:

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca