Zapraszają do marszu

Weterani misji zagranicznych, młodzież klas mundurowych, strażacy czy policjanci, ale także wszyscy chętni – każdy może wziąć udział w Marszu Weterana. II edycja odbędzie się 23 września. Zapisy trwają do 8 września.

Dolnośląskie Koło Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej zaprasza na drugą edycję Marszu Weterana. Jest on adresowany do Weteranów Misji Zagranicznych Podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministrowi Obrony Narodowej, ale nie tylko.

– Na marsz serdecznie zapraszamy nie tylko weteranów, ale również uczniów klas mundurowych, funkcjonariuszy straży pożarnej, wojska, policji, straży granicznej i innych służb, jak również osoby cywilne, bo marsz dedykowany jest dla wszystkich. W ten sposób chcemy propagować postawy patriotyczne i szacunek do munduru – mówi Marcin Zawiślak, prezes Dolnośląskiego Koła Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP.

Marsz odbędzie się na terenie Parku Krajobrazowego Chełmy, na granicy powiatów złotoryjskiego i jaworskiego.

– Marsz polegać będzie na przejściu odcinka 20 km. Nie ma limitu czasowego, planujemy przejście tego odcinka w 5-6 godzin. Obowiązuje mundur ćwiczebny oraz plecak z obciążeniem 10 kg. Oczywiście osoby cywilne ubierają się jak chcą – dodaje organizator.

Uczestnicy marszu startują z Karczmy Górniczo-Hutniczej w Leszczynie Start o godz. 9.00, a zbiórka o 8:00. Na miejscu dla wszystkich uczestników zagwarantowane są posiłki regeneracyjne oraz napoje. Dodatkowo dla uczestników przewidziane są upominki.

Chętni mogą zgłosić swój udział do dnia 8 września na adres mailowy: marcinzawislak79@gmail.com

Dodatkowe informacje: Marcin Zawiślak – 793 711 129

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca