Dla nich zabrzmiał pierwszy dzwonek

Prawie 230 uczniów uczniowie polkowickich szkół wrócili do nauki. Burmistrz Łukasz Puźniecki towarzyszył pierwszakom podczas ich ślubowania w SP nr 1.

Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach rozpoczęli rok szkolny. Pierwszaki zostały oficjalnie powitane w nowej szkole, a w ich pasowaniu i ślubowaniu wziął udział burmistrz Łukasz Puźniecki.

– Dzieci przyszły do tej szkoły, ale jej mury już nie są takie same. Warto podkreślić, że szkoła przeszła termomodernizację, dzięki pomocy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Szkoła wprowadziła także najnowsze rozwiązania jeśli chodzi o pozyskanie energii z fotowoltaiki, więc ta bogata tradycja, którą cieszy się ta placówka, łączona jest z nowoczesnością. Przy tej okazji chcę życzyć wszystkim uczniom z polkowickich szkół sukcesów w tym roku szkolnym – zaznacza burmistrz.

– Oprócz pożegnania ósmych klas, co czynimy w czerwcu, we wrześniu to najważniejsze nasze święto. Jeśli chodzi o przyjęcie uczniów to towarzyszy nam przy tej okazji wyłącznie radość i wielkiej nadziei, bo mamy tuta przyszłych mistrzów. Tak mogłabym ich określić. Można nam tylko życzyć dobrej współpracy z rodzicami oraz przychylności władz i to nam wystarczy, bo z uczniami dobrze sobie radzimy – dodaje Beata Mazurek, dyrektor SP nr 1 im. Jana Wyżykowskiego w Polkowicach.

W polkowickich szkołach rok szkolny rozpoczęło prawie 2300 uczniów. Ponad 300 z nich to pierwszoklasiści.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca