Polkowiczanie mogli zadbać o zdrowie

Dobiegł końca cykl spotkań w ramach „Polkowickich Stref Zdrowia”. Przez trzy miesiące mieszkańcy Polkowic mogli bezpłatnie korzystać z badań i porad lekarskich. To nie koniec dobrych wiadomości dla polkowiczan.

W tym roku mieszkańcy gminy Polkowice mogli korzystać w sumie z 16 programów i 7 zadań profilaktycznych oraz ze świadczeń gwarantowanych z zakresu poradni leczenia uzależnień dla dzieci oraz poradni zdrowia psychicznego dla dzieci. Polkowickie Strefy Zdrowia odbyły się w każdym sołectwie gminy oraz na trzech polkowickich osiedlach. To wszystko w ramach polityki zdrowotnej burmistrza, na którą w tym roku przeznaczono ponad 6 mln 400 tys. złotych.

– Wspieramy jako gmina także inne obszary, takie jak dowóz chorych do szpitali czy sanatoriów i tutaj jest okazja do tego, by się dowiedzieć z jakich możliwości można skorzystać. Frekwencja w czasie pikników była wysoka, co świadczy o dużym zainteresowaniu – podkreśla Łukasz Puźniecki burmistrz Polkowic.

– Tym samym chcemy zachęcić do odwiedzania naszej przychodni. Prowadzimy szereg badań profilaktycznych, które dla mieszkańców są bezpłatne. Równolegle prowadzimy edukację i namawiamy do zdrowego stylu życia, ponieważ wychodzimy z założenia, że lepiej zapobiegać, niż leczyć – dodaje Paweł Gambal, Prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Z Agencji Rezerw Strategicznych udało się pozyskać także tomograf warty ponad 2,5 mln złotych. Ma się on pojawić pod koniec tego roku w przychodni. Natomiast obecnie prowadzone są bardzo zaawansowane rozmowy na temat pozyskania rezonansu magnetycznego. To koszt prawie 7 milionów złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, niedługo mieszkańcy otrzymają informacje, kiedy rezonans pojawi się w przychodni.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca