Mieszkańcy załatwią wszystkie sprawy w jednym budynku

W Chocianowie powstanie Centrum Obsługi Administracyjnej. Dzięki temu interesanci będą mogli załatwić wszystkie sprawy urzędowe, socjalne czy komunalne w jednym budynku. Powstanie tu też Biuro Informacji Turystycznej. Remont odzyskanego przez gminę budynku już się rozpoczął.

Najpierw Klub Seniora, a niebawem Centrum Obsługi Administracyjnej. A to wszystko w jednym kompleksie budynków. Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński nie ukrywa, że przy tworzeniu Centrum Usług Administracyjnych zainspirował się Lubinem.

Pomysł zaczerpnąłem od prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego, bo to dobry i słuszny pomysł. To będzie miejsce, w którym nasi mieszkańcy będą mogli załatwić wszystkie swoje niezbędne sprawy. Od spraw meldunkowych, po kwestie podatkowe oraz związane z opłatami. Dlatego bardzo się cieszę, że wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – informuje burmistrz Chocianowa, Tomasz Kulczyński.

W związku z rozwojem kolei oraz faktem, że przez gminę będzie przebiegała Cyklostrada Dolnośląska w budynku tym zostanie również utworzone Biuro Informacji Turystycznej. Ponadto będą tu łaźnie i szatnie dla rowerzystów. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki przejęciu budynku przez gminę Chocianów.

Zależało mi na przejęciu tego właśnie budynku, ponieważ historycznie jest on związany z naszą gminą i przede wszystkim zawsze służył mieszkańcom. Wcześniej był to budynek Huty Maria, jeszcze wcześniej jednostka administracyjna gminy jeśli chodzi o placówkę oświatową. Następnie był on sprzedany firmie zajmującej się kwestiami energetycznymi. A później udało nam się na drodze przetargu nabyć tę nieruchomość przed laty i będzie ona służyła mieszkańcom – dodaje burmistrz.


Co istotne, budynek będzie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami, co obecnie ze względu na brak zgody konserwatora zabytków nie jest możliwe do zrealizowania w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów. Zgodnie z planem remont budynku ma się zakończyć w kwietniu przyszłego roku. Koszt inwestycji to ponad dwa miliony złotych.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca