Pikniki zdrowotne strzałem w dziesiątkę!

Wykonanie bezpłatnych badań, porady zdrowotne, a oprócz tego dobra zabawa. To wszystko czekało na mieszkańców gminy Polkowice podczas trzeciego pikniku zdrowotnego. Polkowicka Strefa Zdrowia to inicjatywa burmistrz Polkowic Łukasza Puźnieckiego.

Na placu przy ulicy Słubickiej w Polkowicach odbyła się kolejna edycja pikniku zdrowotnego. Organizatorem wydarzenia jest Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych, które w ten sposób chce zachęcić mieszkańców do dbania o swoje zdrowie. Z mobilnego autobusu skorzystało mnóstwo polkowiczan. Wykonano badania, które pomagają w wykryciu problemów z cukrzycą, nadciśnieniem oraz nadwagą.

– W czasie naszych pikników pacjenci są żywo zainteresowani problemami diety i problemami związanymi z narządami ruchu – mówi Dagmara Janczak-Sondej, lekarz internista z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. – Czekają na zalecenia i konsultacje rehabilitantki, która bierze czynny udział w tych spotkaniach. Często zadają pytania dotyczące leczenia nadciśnienia i cukrzycy. To ważne, gdyż w takiej trochę luźniejszej atmosferze niż w przychodni możemy porozmawiać na temat stanu zdrowia pacjentów.

Pikniki Zdrowotne cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Polkowice. Mogą oni bowiem w wygodny sposób zadbać o profilaktykę swojego zdrowia. Przypomnijmy, że mobilny autobus po terenie całej gminy podróżuje od czerwca.

– Bardzo mi miło, że trzecia edycja Polkowickich Stref zdrowia zawitała do jednego z piękniejszych osiedli, czyli do Polkowic Dolnych – mówi Robert Drobina, radny rady miejskiej. – Ten program zdrowotny jest bardzo promowany przez burmistrza Łukasza Puźnieckiego, gdyż zdrowie mieszkańców naszej gminy jest stawiane na pierwszym miejscu. Cieszy mnie to bardzo, że przyszło aż tylu mieszkańców. Cieszy też to, że korzystają oni z porad, konsultacji czy też programów profilaktycznych – dodaje Drobina.

Podczas trzeciego pikniku chętni mogli skorzystać również z porad psychologa.

– Pacjenci najczęściej pytają nas o wiele spraw – mówi Elwira Staniecka z Ośrodka Badań i Pomocy Psychologicznej w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. – Są mile zaskoczeni, że mamy szereg działań w naszym Ośrodku. Dowiadują się, że mamy dwóch psychiatrów, poradnie psychologiczne dla dorosłych oraz dla dzieci i młodzieży. Warto dodać, że nie jest tam wymagane skierowanie od Polkowice, 16 sierpnia 2023 r. lekarza POZ. Wielu mieszkańców o tym nie wie, a warto skorzystać w potrzebie z usług tych poradni – podkreśla Staniecka.

Podczas pikniku zadbano również o atrakcje dla najmłodszych. Były lubiane przez dzieci dmuchańce, a także zabawa bańkami mydlanymi. Promowano ponadto zdrowy styl odżywiania. Każdy chętny mógł napić się koktajlu ze świeżych owoców, który uprzednio trzeba było samodzielnie zblendować za pomocą miksera podłączonego do roweru.

Kolejna edycja Polkowickich Stref Zdrowia odbędzie się 25 sierpnia w Amfiteatrze. Będzie to już ostatni piknik zdrowotny podczas tegorocznych wakacji.

Fot. polkowice_strefa_zdrowia

źródło: Urząd Gminy Polkowice

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca