Pamiętali o bohaterach Cudu nad Wisłą

Rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny uczcili mieszkańcy i samorządowcy w Polkowicach. Z tej okazji złożono m.in. kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

W ramach obchodów Wniebowstąpienia Najświętszej Marii Panny, a także 103. rocznicy Cudu na Wisłą przedstawiciele tutejszego samorządu złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Ważne, że mieszkańcy Polkowic nadal pamiętają o uczestnikach tych wydarzeń.

– Tutaj powinni być wszystkie pokolenia, zarówno młodsi jak i starsi, dlatego że pamięć to jest coś, czego nikt nam nie może odebrać. Coś, co powinniśmy pielęgnować i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Pamięć o tych, którzy walczyli nad Wisłą jest w naszych sercach – podkreślała Ewa Kowalik, zastępca burmistrza Polkowic.

Obecne władze Polkowic od początku swojej kadencji podkreślają charakter zarówno miejskich, jak i ogólnopolskich świąt.

– Dzięki temu, że burmistrz Łukasz Puźniecki tak mocno zwraca uwagę na te wartości takie, jak symbole miasta czy patron miasta te elementarne nawyki są przekazywane także młodym polkowiczanom, a możemy także świętować ogólnopolskie uroczystości – dodaje Roman Tomczak, rzecznik pasowy urzędu gminy.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Matki Bożej Łaskawej.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca