Bezpartyjni i Samorządowcy chcą walczyć o bezpłatną komunikację

Bezpłatnej komunikacji chcą nie tylko w Chocianowie, ale i w całym powiecie – tak mówią przedstawiciele nowego klubu radnych powiatu polkowickiego. Bezpartyjni i Samorządowcy Powiatu Polkowickiego zapraszają do współpracy wszystkich, którzy rozumieją wprowadzenie takiego rozwiązania. Kogo skupia nowy klub? O tym w naszym materiale.

Członek Zarządu Powiatu Franciszek Skibicki, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Marianna Kowalska oraz Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Marcelina Falkiewicz znaleźli się w nowym klubie radnych: Bezpartyjni Samorządowcy Powiatu Polkowickiego. Pierwszy cel, jaki sobie stawiają, to walka z wykluczeniem w dostępie do komunikacji zbiorowej.

– Nie zgadzamy się z retoryką, że powiatu polkowickiego nie stać na wprowadzenie bezpłatnej komunikacji. Zależy nam na tym, aby wszyscy mieszkańcy powiatu mieli równe szanse w dostępie do jego stolicy – przekonuje szefowa nowego klubu oraz radna z Chocianowa, Marcelina Falkiewicz.

Dotychczas Bezpartyjni i Samorządowcy nie mieli swojej oficjalnej reprezentacji w tej części regionu. Ponadto członkowie klubu zapraszają do współpracy samorządowców, którzy również nie chcą oszukiwać swoich wyborców.

– Nasza pierwsza propozycja, to realna likwidacja wykluczenia komunikacyjnego w powiecie polkowickim poprzez wprowadzenie bezpłatnej dla mieszkańców komunikacji autobusowej, łączącej wzajemnie wszystkie miasta i wsie naszego powiatu z Polkowicami. To system, który od 2015 roku z powodzeniem funkcjonuje w sąsiednim powiecie lubińskim, a od 2019 roku także w Polkowicach i Chocianowie, dzięki współpracy Burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego i Burmistrza Chocianowa Tomasza Kulczyńskiego – czytamy na profilu Bezpartyjnych i Samorządowców Powiatu Polkowickiego.

Radni zapraszają do spotkań i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Można to robić w komentarzach oraz wiadomościach prywatnych na ich profilu w mediach społecznościowych. Swój premierowy wpis oznaczyli charakterystycznym hasztagiem #BezpłatnaKomunikacjaDlaPowiatuPolkowickiego.

https://www.facebook.com/people/Bezpartyjni-Samorz%C4%85dowcy-Powiatu-Polkowickiego/61550118564822/

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca