Cały dzień atrakcji, czyli Polkowice grają z WOŚP!

Z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrają również Polkowice. Na ulicach miasta będzie można spotkać wielu wolontariuszy z puszkami. W tym dniu szykuje się również cała masa atrakcji, w których będą mogli wziąć udział wszyscy Ci, którzy wspierają fundację Jurka Owsiaka.

Do udziału w 32. finale WOŚP-u na terenie gminy Polkowic zaprasza wiceburmistrz do spraw społecznych, Krzysztof Nester.

– „Płuca po pandemii” to hasło tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrajmy razem na rzecz diagnostyki i leczenia chorób płuc u dzieci i dorosłych. Polkowicki Sztab, któremu z tego miejsca serdecznie gratuluję i dziękuję, wspólnie z partnerami sponsorami i darczyńcami przygotował program dla każdego. Czerwone serca będą bić w każdym miejscu naszego miasta, ale i na terenie sołectw – mówi Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic. – Będą koncerty, występy artystyczne, warsztaty, a do tego zajęcia i zawody sportowe oraz pokazy i wystawy. Do tego pokazy i wystawy. Dla każdego coś się znajdzie. Będzie się działo! Ja wspólnie z blisko 90 wolontariuszami będę przez cały dzień kwestował na rzecz Orkiestry. Grajmy razem do końca świata i o jeden dzień dłużej. W szczytnym celu. Widzimy się podczas 32. Finału! – zaprasza wiceburmistrz.|

W ramach polkowickiego Finału odbyło się już jedno z dedykowanych wydarzeń. Pisaliśmy o tym tutaj.

W niedzielę natomiast już od godziny 10.00 na ulicach Polkowic będzie można spotkać wolontariuszy. Ochotnicy z puszkami będą obecni również na świetlicach wiejskich w Sobinie, Komornikach oraz Jędrzychowie. Nie zabraknie imprez towarzyszących, w których będzie można wziąć udział w ciągu całego dnia.

Tym razem wszelkie występy oraz wieczorne koncerty odbędą się w Auli Forum. Na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć prowadzonych w Centrum Kultury: grupy baletowe, breakdance, hip-hop, grupy wokalne oraz grupa taneczna „Senior w Centrum” „Co nam w duszy gra”. Podczas wieczornych koncertów na scenie pojawią się Innocent Spell, The Buffons,Cold of Yesterday, SHTOS oraz Ogród Złudzeń.

– Odpowiednia dawka dobrej, żywej muzyki przyda się każdemu. Zapraszam na wszystkie koncerty do Auli Forum w ramach Finału. W Polkowicach Orkiestra wybrzmi mocno. To będzie po prostu sztos – zaprasza Krzysztof Chorąży, lider zespołu SHTOS.

Nowością podczas polkowickiego finału będzie turniej gry w kręgle w Aquaparku, Orkiestrowy Dogtrekking, I Turniej Futsalowy oraz otwarty trening z Armią Polkowice.

– Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców, niezależnie od predyspozycji czy kondycji na wspólny trening z elementami kickboxingu. Spędźmy wspólnie aktywne popołudnie wspierając i grając razem z Orkiestrą – zachęca Bartosz Muszyński, Armia Polkowice.

Poza tym na polkowickim rynku staną wozy strażackie OSP, PSP, wóz policyjny oraz samochody Retro Garage. W Rynku na chętnych będzie czekała też nietypowa scena stworzona z naczepy tira, na której będzie mógł wystąpić każdy, kto chciałby pokazać swoje umiejętności wokalne. Zaś na parkingu przy budynku starostwa powiatowego, będzie można przejechać się jako pasażer ciężarówki.

W tym roku będzie można również zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku DKMS. Zaplanowano także stałe punkty programu: kiermasz ubrań, gry bez prądu czy warsztaty kreatywne. Nie zabraknie również sportowych zajęć takich, jak: nauka jazdy na łyżwach z instruktorem, trening interwałowy dla każdego, zawody pływackie oraz bieg ze światełkiem do nieba.

Tak jak w całej Polsce, zwieńczeniem całego Finału będzie światełko do nieba. Organizatorzy polkowickiego finału zapewniają, że będzie to coś, czego do tej pory nie mieliśmy. O godz. 20.00 na Rynku odbędzie się wyjątkowy pokaz laserowy, wykonany przez „Wyjątkowe chwile – pokazy laserowe i pirotechniczne”.

– W imieniu całego sztabu chciałabym podziękować wszystkim sponsorom, darczyńcom oraz partnerom, którzy włączyli się w to wydarzenie. To dzięki ich zaangażowaniu możemy mieć taki Finał. Dziękuję również służbom mundurowym – policji, straży pożarnej oraz straży miejskiej, dzięki którym w tym dniu nasi wolontariusze będą mogli czuć się bezpiecznie podczas kwestowania – mówi z uśmiechem Magdalena Jurga, szefowa polkowickiego sztabu WOŚP.

Przypominamy, że w tym roku Finał dedykowany jest zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Źródło: Urząd Gminy w Polkowicach/ Polkowicki Sztab WOŚP.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca