Seniorzy zagrali razem z WOŚP

Seniorzy działający przy Centrum Kultury w Polkowicach już zaczęli grać razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Wystawili spektakl, a datki zebrali do puszki.

W polkowickim kinie wystawiono spektakl „U nas na wsi”, na podstawie tekstów Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Sławomira Mrożka. Wykonała je grupa polkowickich seniorów „Na przekór”. W ten sposób rozpoczęli zbieranie pieniędzy w ramach tegorocznego finału WOŚP.

– Jest to z humorem potraktowane życie na wsi, a polkowiccy seniorzy są wyjątkowi, jest ich bardzo dużo, i uwaga, są też mężczyźni. Pracujemy razem od dwóch lat i w tym czasie wszyscy wykonali niesamowitą pracę – podkreśla Kinga Kaszewska-Brawer, reżyserka przedstawienia.

– To bardzo cieszy, że polkowiccy seniorzy są tak aktywni, a dodatkowym plusem jest to, że zyskuje na tym Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – mówi Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic.

Seniorów oglądało na scenie wielu ich znajomych, którzy byli ciekawi występu i mogli wesprzeć orkiestrę Jurka Owsiaka.

– Jest to takie rozpoczęcie 32. Finału WOŚP, a zapraszamy w niedzielę 28 stycznia – dodaje Magdalena Jurga, szefowa polkowickiego sztabu.

Grupa teatralna „Na przekór” działaj na co dzień przy Centrum Kultury w Polkowicach.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca