Najlepsi fighterzy znów zmierzą się w oktagonie!

Federacja pod przewodnictwem Bartosza Muszyńskiego staje się jedną z najbardziej znanych federacji w Polsce. Już 7 października w Szkole Podstawowej nr 4 odbędzie się szósta edycja gali Muszyński Fight Group. Gala MFG, to nie tylko spektakularne show, ale i największe święto sportów walki w naszym regionie, a jej organizacja jest możliwam.in. dzięki wsparciu burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego.

7 października w Polkowicach odbędzie się prawdziwe show. W Szkole Podstawowej nr 4 w zmierzą się doświadczeni zawodnicy oraz młode talenty gotowe zaprezentować przed publicznością swoje umiejętności.

Od początku kibicuje temu projektowi, jest on cenny nie tylko ze względu na walory sportowe, ale również społeczne, ponieważ stowarzyszenie „Armia Polkowice” bardzo mocno angażuje się w życie społeczne naszej gminy. Organizują różnego rodzaju akcje, które mają na celu propagowanie zdrowego stylu życia, ale również przeciwdziałanie różnego rodzaju społecznym defektywnym zachowaniom. Dlatego cieszę, że się kolejny raz będziemy mogli spotkać się na gali, tak być kibicować najlepszym zawodnikom w tej dyscyplinie – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki. Na fanów sportów walki czeka w sumie 9 pojedynków. W oktagonie zobaczymy m.in. zawodników z całego regionu. Niektórzy skrzyżują rękawice już po raz trzeci.

– To będzie moja trzecia walka. Dwie poprzednie walki były pro am, a teraz ta trzecia będzie moim debiutem zawodowym więc na pewno będzie fajnie – informuje zawodnik Armii Polkowice, Dawid Ferenczuk.

– Coraz lepsi zawodnicy zaczynają się interesować naszą federacją, która się rozwija. Chciałbym zaznaczyć, że to jest dopiero szósta odsłona naszej federacji a may mamy się czym pochwalić. W naszym klubie Armia Polkowice jest arsenał zawodników, którzy wiedzą co robią i wiedzą po co to robią – podkreśla zawodnik Armii Polkowice, Krystian Stankiewicz. – Swoje umiejętności zaprezentuje po raz trzeci. To będzie formuła pro am, czyli pół zawodowa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie to już formuła zawodowa – dodaje Stankiewicz.

Bartosz Muszyński, Łukasz Puźniecki, Mateusz Felkel

Będzie to już szósta edycja Muszyński Fight Group. Pierwsza gala została zorganizowana w 2021. To efekt rozwoju klubu „Armia Polkowice”, założonego w 2009 roku. Klub, w którym na początku było zaledwie kilka osób dziś staje się jednym z popularniejszych w Polsce, który działa na wielu płaszczyznach.

– Bardzo cieszymy się, że możemy współpracować i organizować taki wielkie wydarzenia na terenie Polkowic, tym bardziej, że wydaje mi się, że jest to jedno z nielicznym wydarzeń przeznaczonych dla grupy wiekowej od 20 do 40 roku życia. Uważam, że naszą działalnością sprawiamy, że w końcu pojawiają się jakieś ciekawe alternatywny – informuje prezes i trener w Armii Polkowice, Bartosz Muszyński.

Rozwój klubu nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie lokalnego samorządu, w tym burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego.

Całkowicie niemożliwy byłby rozwój sportu ani federacji bez wsparcia publicznego, bez wsparcia urzędu i burmistrza. Żyjemy w takich czasach, w których bez wsparcia publicznego, sport praktycznie nie funkcjonuje. Tym bardziej sport amatorski, który próbuje robić krok w stronę sportu zawodowego. Także ta współpraca jest wymagana. Na dzień dzisiejszy pole naszej współpracy z gminą Polkowice się poszerza i jest coraz lepiej – podkreśla Muszyński.

Bilety na szóstą edycję gali są dostępne w klubach Armia Polkowice oraz Armia Lubin. Warto dodać, że cały dochód ze sprzedaży biletów trafi na cele charytatywne.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca