Dwie gminy z porozumieniem w sprawie komunikacji

– Ta umowa wykracza poza nasze kompetencje ale jest przede wszystkim odpowiedzią na brak ruchów ze strony starostwa polkowickiego, by utworzyć bezpłatną komunikację na trasie Polkowice – Chocianów – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

– My pracujemy, a radny z Gaworzyc, Kamil Ciupak, śpi. Tak nie może być. Jesteśmy dziś tutaj ponieważ dzisiaj bezpłatna komunikacja do Chocianowa i z powrotem nie pojechałaby do szkół, nie zawiozłaby mieszkańców do lekarza, do urzędów powiatowych. Mówimy temu stanowcze „nie”. Gmina Chocianów, jako największa obszarowo w powiecie polkowickim, sprzeciwia się obecnej polityce starostwa polkowickiego, polityce eliminacji i wykluczenia. Polityce, która w naszym przekonaniu zmierza do faworyzowania okręgu wyborczego radnego Ciupaka – mówił Tomasz Kulczyński, burmistrz Chocianowa.

A chodzi o to, ze  powiat polkowicki dopłaca cały czas do komunikacji w Gaworzycach Radwanicach i Przemkowie. Dla Polkowic i Chocianowa już pieniędzy – jak twierdzi starosta Kamil Ciupak już pieniędzy nie ma.

Jedyną odpowiedzią ze strony starostwa polkowickiego na całe zrozumiałe zresztą zamieszanie w sprawie komunikacji, Jest opublikowany wczoraj post na fb. To rozkład jazdy prywatnego przewoźnika z godzinami odjazdów i przyjazdów. Do tego informacja że prywatny przewoźnik podstawi od dzisiaj większy autobus. Sprawdziliśmy – to zaledwie 58 miejsc, gdy do samej szkoły do Chocianowa z Polkowic jeździ 168 uczniów. Rachunek jest więc prosty. Czym więc dojadą pozostali? Zachowanie starosty polkowickiego pokazuje, że to problem wyłącznie samych zainteresowanych. A przypomnijmy, że prywatnemu przewoźnikowi trzeba zapłacić miesięcznie za bilet szkolny 250 złotych. Umowa pomiędzy gmina Polkowice i Chocianów obowiązuje do 30 września? Co potem? Na razie to pytanie bez odpowiedzi.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca