Kolejne kilometry trasy „Miedzianej” gotowe!

¾ prac jest już za nami, a inwestycja przebiega zgodnie z planem – informują urzędnicy z miasta i gminy Chocianów. Chodzi o budowę ścieżki rowerowej, która będzie łączyła ze sobą powiat lubiński i polkowicki.

Inwestycja związana z budową ścieżki rowerowej, która będzie łączyła powiat lubiński oraz polkowicki, dobiega końca. Droga dla cyklistów będzie rozpoczynała się przy Centrum Przesiadkowym w Chocianowie. Jak informują urzędnicy, odcinek miejski jest już prawie skończony.

Ten najważniejszy etap, czyli odcinek miejski jest już praktycznie zakończony. Pozostał nam jeszcze tylko przejazd kolejowy. To są kwestie związane z uzgodnieniami z zarządcą obsługi tej cieci kolejowej – informuje Daniel Piskorz, zastępca naczelnika wydziału inwestycji i drogownictwa Urzędu Miasta i Gminy Chocianów.

Nowa drogowa rowerowa o nawierzchni asfaltowej i szerokości 3 metrów wykorzystuje tereny po dawnej linii kolejowej. Co ważne, rowerzyści już korzystają z odcinka ścieżki w Chocianowcu. Odcinek w Trzebnicach jest już natomiast przygotowany pod wylewkę. Łącznie do użytku rowerzystów czy rolkarzy będzie oddanych prawie 18 kilometrów trasy. Na tym jednak nie koniec. Gmina Chocianów jest na etapie projektowanie kolejnych tras rowerowych.

– Kolejny odcinek będzie łączył nasza gminę z gminą Bolesławiec. To będzie odcinek o długości około ośmiu kilometrów – dodaje Piskorz.

Drugi odcinek pozwoli na połączenie powiatu polkowickiego z powiatem bolesławieckim. Budowa ścieżek rowerowych powstaje w ramach projektu „Cyklostrady Dolnośląskiej”, czyli trasy turystycznej, której długość wyniesie blisko dwa tysiące kilometrów. Trasa przebiegająca przez Chocianów będzie nosiła nazwę „Miedzianej”. Do użytku mieszkańców ma być oddana jeszcze w tym roku.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca