Najwięcej zgłoszeń dotyczy ruchu drogowego

61 zgłoszeń, w tym blisko 85% potwierdzonych przez policję informacji. Krajowa Mapa Zagrożeń na terenie powiatu polkowickiego spełnia swoją funkcję. Mieszkańcy chętnie korzystają z platformy.

Krajowa Mapa Zagrożenia, to platforma za pomocą, której obywatele mogą informować policjantów o nieprawidłowościach i zagrożeniach, które zauważają. Informacje tam zamieszczanie są błyskawicznie weryfikowane przez policjantów. Do wyboru jest 25 kategorii, takich jak np.: akty wandalizmu, zła organizacja ruchu drogowego, nieprawidłowe parkowanie czy kłusownictwo. Co ważne, dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń można sprawdzać na bieżąco, czy coś niepokojącego dzieje się w okolicy.

W marcu 2024 roku użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli 61 miejsc, które uważają za niebezpieczne. Większość zgłoszeń, bo aż 55 dotyczyło zagrożeń związanych z ruchem drogowym. Zdecydowanie do najczęściej nanoszonym zgłoszeniem było przekraczanie dozwolonej prędkości – 45 zgłoszeń. 84,7% otrzymanych zgłoszeń zostało przez polkowickich policjantów potwierdzone – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

Platforma znajduje się na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, a także stronach wszystkich innych jednostek Policji.

– Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji pilnych, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym jednostki Policji pod numerem alarmowym 112 – podkreśla Rybikowski.
Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca