Ambulans jak spod igły

Kosztowała ponad pół miliona złotych, jest w pełni wyposażona i będzie woziła pacjentów na badania do szpitala. Nowoczesna karetka trafiła na wyposażenie Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. To kolejne z działań, które poprawią bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu polkowickiego.

Nowoczesny ambulans marki Volkswagen będzie woził mieszkańców całego powiatu polkowickiego. Przede wszystkim na badania do szpitali czy do domów.

– Karetka będzie wykorzystywana do transportu głównie w podstawowej opiece zdrowotnej i specjalistyce, czyli będzie woziła pacjentów zgodnie z planem na badania do szpitali – mówi Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Ambulans jest w pełni wyposażony. Ma m.in. defibrylator, nosze czy specjalny schodołaz, który ułatwi transport na wyższe piętra.

– To kolejna inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. Przez całą kadencję burmistrz Łukasz Puźniecki przekazywał znaczne środki na zdrowie mieszkańców – dodaje Krzysztof Nester, z-ca burmistrza Polkowic.

Dzięki zakupowi własnej karetki, Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych będzie mogło zaoszczędzić nawet 40 tysięcy złotych miesięcznie. Ambulans kosztował około 650 tys. zł.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca