Będzie zmiana organizacji ruchu

Uwaga kierowcy. Od 2 kwietnia zacznie obowiązywać tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zwiazane to będzie z wdrożeniem szóstego etapu prac związanych z przebudową ronda na skrzyżowaniu Alei Jana Pawła II i Alei Józefa Piłsudskiego oraz ulicy Kardynała Bolesława Kominka. Warto więc zwrócić uwagę na znaki I sygnalizację.

 Kolejny etap remontu to układanie asfraltu na jezdni wschodniej w godzinach od 7 do 17 – informuje firma Ragen Sp. z o.o, wykonawca robót.

W związku z tym wlot od ulicy Kardynała Bolesława Kominka będzie całkowicie zamknięty na wysokości ulicy Młyńskiej z zapewnieniem dojazdu do centrum handlowego „Biedronka”. Dojazd do drogi wojewódzkiej będzie prowadzony przez ulicę Młyńską do Ogrodowej.

Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Umowa na jej wykonanie została podpisana w 2021 roku, koszt inwestycji nie przekroczy 5 mln zł. Przedsięwzięcie jest realizowane przy dużym udziale środków z budżetu województwa dolnośląskiego, które przeznaczyło na ten cel 1,7 mln zł. Prace ruszyły na początku października ubiegłego roku.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca