Oddawał krew, otrzymał odznakę

Piotr Marszałek – wieloletni prezes Klubu HDK PCK im. „Miedzianej Kropli Krwi” otrzymał Złotą Odznakę Honorową „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”. O wyróżnienie do przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego wnioskował burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki.

  • Każda wspólnota potrzebuje swoich wzorów, autorytetów, wokół których budujemy to, co jest jej siłą, czyli chęć do działania. Bezwzględnie takim autorytetem i osobą zasłużoną w dziedzinie krwiodawstwa jest pan Piotr Marszałek – mówi burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki, który zawnioskował o nadanie szefowi krwiodawców honorowej odznaki.

Piotr Marszałek przez 32 lata pracował w ZG „Rudna”. Od 1993 roku jest członkiem, a od 2009 roku prezesem Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. „Miedzianej Kropli Krwi” w KGHM Polska Miedź S.A. przy ZG „Rudna”.

  • Jestem mile zaskoczony takim odznaczeniem. To bardzo dużo dla mnie znaczy. To jest bardzo duży zaszczyt. Nie chciałbym sam oceniać swojej pracy. Mogą mnie inni ocenić, jak pracuję, jak zrzeszam krwiodawców czy jak organizuję wszelkie akcje krwiodawstwa, akcje na ratunek, akcje rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego – mówi  Piotr Marszałek.Uroczystość wręczenia odznaki odbyła się w ratuszu w Polkowiach. W imieniu przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odznaczenie wręczył poseł Łukasz Horbatowski.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca