Policjanci kontrolują prędkość

Kierowcy warto dziś zdjąć nogę z gazu. Od wczesnych godzin rannych polkowiccy policjanci prowadzą działania kontrolne pod kryptonimem „Prędkość”.

Policjanci sprawdzają m.in. czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości i poruszają się po drogach w sposób zgodny z przepisami. Celem głównym działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Dodaje, że codziennie na drogach pojawiają się kierowcy, którzy ograniczenia prędkości traktują wybiórczo, a do wyznaczonego celu chcą dotrzeć wcześniej niż jest to możliwe. Właśnie, aby eliminować takie zachowani na drogach powiatu polkowickiego pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego. Podczas akcji wykorzystywane są mierniki prędkości, drogi patroluje również nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Działania mają charakter prewencyjny, jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności – mówi Przemysław Rybikowski z polkowickiej komendy.

Zbyt szybka jazda jest wciąż najczęstsza przyczyną wypadków drogowych.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca