Pałac w Suchej Górnej odzyskał blask

Zwiedzanie zabytkowej budowli, warsztaty, koncert zespołu i pokaz laserowy z historycznym akcentem – z wielka pompą otwarto pałac w Suchej Górnej. Była to okazja do zwiedzenia już kompleksowo wyposażonego zabytku, a także skorzystania z propozycji kulturalnych przygotowanych specjalnie na ten dzień.

Wśród oglądającyh pałac po remoncie był, m.in. Ryszard Majewski, były dyrektor dawnej szkoły podstawowej , która mieściła sie w pałacu. – Jest zupełnie inny układ, jest pięknie, bardzo mi się podoba – mówił.

Barokowy obiekt stał się nowoczesnym centrum kultury, w którego przestrzeniach będzie mogło odbywać się wiele ciekawych wydarzeń. 

 – Cieszę się, że Centrum Kultury, które jest odpowiedzialne, by natchnąć duchem to miejsce, przygotowało wiele ciekawych elementów, które składają się na całość tego projektu. Pamiętamy tu o historii, odnosimy się do tradycji pożarniczych i stwarzamy przestrzeń do szkoleń czy wydarzeń kulturalnych. Wszystko to powinno aktywizować lokalną społeczność. Niech będzie to miejsce łączące pokolenia – mówił Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Pałacem zarządza Centrum Kultury w Polkowicach. – Obiekt jest w pełni wyposażony i gotowy, by z pełnym rozmachem rozpocząć nowy etap działalności. Barokowy obiekt stał się nowoczesnym centrum kultury, w którego przestrzeniach będzie mogło odbywać się wiele ciekawych wydarzeń.  – Chcemy aby pałac stał się miejscem tętniącym życiem kulturalnym – mówi Agnieszka Kompanicka-Dyczko, kierownik działu animacji społeczno – kulturalnych W Centrum Kultury.

Podczas uroczystości wystąpił zespół Chilla Quartet, przygotowano, był też Pokaz laserowy wraz z animowaną historią Pałacu, można było obejrzeć  wystawy przedstawiające historię Pałacu. Były też warsztaty majsterkowania, krawieckie czy Młodego Astronoma.

Remont pałacu trwał 6 lat, kosztował 15 milionów. Pałac jest czynny jest w godz. od 7 do 15. Chcąc zwiedzić jego wnętrza i poznać historię, można wcześniej zadzwonić pod numer telefonu 574 884 881.

fot. CK POLKOWICE

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca