Czwórka ma swój sztandar

 To była długo oczekiwana i uroczysta chwila. Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Polkowicach otrzymała sztandar. Zabiegano o to od 2019 roku.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Polkowicach ma swój upragniony sztandar. O ten wyjątkowy symbol zabiegano już od roku 2019.

– Cieszymy się, że dotrwaliśmy do tej uroczystości, rozpoczęliśmy pozyskiwanie funduszy na ten sztandar od roku 2019. Od tego roku mieliśmy bowiem taką sytuację, że klasy gimnazjalne opuściły mury szkolne i nie mieliśmy sztandaru. To była dla nas taka pustka, bo nie mogliśmy celebrować uroczystości szkolnych w pełni – informuje Mariola Król, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

 Dyrektor przyznaje, że o możliwość ubiegania się o sztandar dodatkowo utrudniała pandemia i wynikające z niej nauczanie zdalne. Na szczęście, w końcu się udało i rok 2024 zapisze się w pamięci uczniów oraz pracowników szkoły, jako ten wyjątkowy. Gmina Polkowice od początku wspierała inicjatywę zakupy sztandaru dla szkoły.

– Sztandar oznacza pewne wartości, pewną historię, którą ta szkoła ma za sobą i którą będzie budować. To bardzo ważne, bo wokół sztandaru się jednoczmy i on obrazuje to, co jest dla nas bardzo ważne. Uczniowie tej szkoły, nauczyciele, rodzice te wartości będą nieść w sztafecie pokoleń, która będzie budować nie tylko społeczność tej szkoły, ale także społeczność całych Polkowic.  To wyjątkowy dzień nie tylko dla szkoły, ale również dla całej lokalnej społeczności – podkreśla Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Uroczystość nadania sztandaru odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 , z udziałem między innymi pocztów sztandarowych polkowickich szkół, a także samorządowców. Pamiątkowe gwoździe wbili przedstawiciele gminy Polkowice oraz Rady Rodziców, czyli główni fundatorzy sztandaru. Poza tym przygotowano również część artystyczną, w której wzięli udział uczniowie.

– W końcu mamy nasz sztandar i jesteśmy z tego bardzo dumni – mówi Lena z klasy VII a.
– Dużo rozmawialiśmy o sztandarze. Za rok nas tu już nie będzie i cieszymy się z tego, że możemy w tym wydarzeniu uczestniczyć – dopowiada Hanna, także siódmoklasistka.

Wyjątkową uroczystość zakończyło zwiedzanie szkoły połączone z prezentacją zdjęć upamiętniających osiągnięcia uczniów i nauczycieli od roku 2017, czyli powstania tzw. „czwórki”.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca