Nowoczesna, komfortowa i kobieca poradnia

Poradnia “K” w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych uroczyście otwarta. Specjalnie dostosowane i wyremontowane pomieszczenia, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt medyczny, są gotowe na przyjęcie pierwszych pacjentek. To najwyższy standard w tego typu gabinetach.

Poradnia K w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych została otwarta. To część polkowickiej przychodni przeznaczona głównie dla kobiet.

– Poprzesuwaliśmy ściany, wymieniliśmy instalację, kupiliśmy nowoczesny sprzęt, mamy dwa gabinety ginekologiczne, nasze położne mogą równocześnie obsługiwać panie ciężarne przy obsłudze KTG, a jednocześnie obsługiwać inne pacjentki – informuje Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Sprzęt jest dostosowany do na miarę potrzeb 21. wieku.

– Oprócz tych takich tradycyjnych, czyli badania ultrasonograficznego, pobierania cytologii, w tej chwili rozpoczęliśmy współpracę z Medicusem. Pobieramy tzw. biopsję aspiracyjną. Nie ma potrzeby, żeby pacjentka była kierowana do szpitala i tam leżała – przekazuje Tadeusz Tupaj, lekarz ginekolog.

Placówka przygotowuje się również do możliwości przeprowadzania diagnostyki endometriozy. Modernizacja poradni K trwała prawie dwa lata wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej. Teraz jest nowocześnie, komfortowo, a co najważniejsze, poradnie dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

– Ale to nie jest nic, co powinniśmy traktować jako coś szczególnego, wyjątkowego, wręcz przeciwnie. Takie miejsca powinny być zapewnione w każdej przychodni w Polsce. I takie miejsce stworzyliśmy, żeby kobieta czuła się komfortowo, żeby czuła się zaopiekowana i bezpieczna – dodaje Łukasz Puźniecki.

– To jest początek inwestowania w kobiety, ponieważ to jest infrastruktura, która jest już standardem u nas, a teraz przyjdzie kolej na inwestowanie w programy zdrowotne stricte skierowane do kobiet – dodaje Krzysztof Nester, zastępca burmistrza Polkowic.

Mieszkanki Polkowic mogą teraz korzystać z sal dostosowanych również do prowadzenia zajęć ze szkoły rodzenia. Remont poradni K, to koszt około 2,5 mln zł.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca