Tomograf już dostępny dla pacjentów

Polkowice wreszcie mają swój tomograf. Pracownię z nowoczesnym sprzętem otwarto w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Na ten dzień czekali przede wszystkim pacjenci, którzy od najbliższego poniedziałku nie będą już musieli jeżdzić do innych placówek, by wykonać badanie. Remont i dostosowanie pracowni do wszystkich wymogów trwał 9 miesięcy.

– Było mnóstwo dokumentów, które musieliśmy wypełnić i zgłosić, aby doprowadzić do tego, by powstał projekt, uzyskać pozwolenie na budowę i mieć zgodę NFZ na kontraktowanie. Później musieliśmy znaleźć na to wszystko pieniądze, rozpocząć przebudowę i przejść przez wszystkie pozwolenia. Udało się. To inwestycja, na którą polkowiczanie czekali 30 lat. To też początek wielkiej rewolucji, która będzie się tutaj odbywała. W przyszłości planujemy też rezonans i skrzydło szpitalne z salami operacyjnymi – mówi Paweł Gambal, prezes PCUZ.

Od najbliższego poniedziałku w ramach gminnego programu pierwsi pacjenci będa mogli zrobic badania.

– PCUZ jest dziś ośrodkiem medycznym, który może konkurować, a przede wszystkim oferować mieszkańcom Zagłębia Miedziowego, najwyższy standard usług w zakresie diagnostyki. To była długa droga, by ten tomograf w Polkowicach uruchomić i dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili – mówił Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Gmina Polkowice pozyskała tomograf z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych , ze swojej strony była odpowiedzialna za adaptację pomieszczeń do pracowni, kosztowało to blisko 3 miliony złotych. Przez ostatnich 5 lat na inwestycje w PCUZ przeznaczono 11 milionów złotych.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca