Kierowcy pod lupą policji

W całym województwie dolnośląskim policjanci prowadzą dziś ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Nie inaczej jest w Polkowicach. Funkcjonariusze od rana egzekwują od kierowców przestrzeganie przepisów.

Do dzisiejszej akcji przyłączyli się polkowiccy policjanci. Od rana trwają wzmożone kontrole drogowe. W ruch poszły mierniki prędkości, drogi patroluje również nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem.

Nadrzędnym celem działań jest zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości – przekazuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

Prędkość jest jednym z najważniejszych elementów, wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków.

– Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym. W przypadku potrąceń pieszych, już nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości zmniejsza szanse przeżycia człowieka. Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach – dodaje Rybikowski.

Na drogach nie brakuje kierowców, którzy graniczenia prędkości traktują wybiórczo. Właśnie, aby eliminować takie zachowania, dzisiaj na drogach powiatu polkowickiego pojawiło się więcej patroli ruchu drogowego niż zazwyczaj. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca