Bezpłatne badania dla mieszkanek

21 marca na Polkowickim rynku stanie mammobus. To doskonała okazja dla mieszkanek gminy Polkowice, by skorzystały z bezpłatnych badań.

Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania leczenia. Mammografia, to badanie, dzięki któremu, można wykryć zmiany od 2 do 4 lat wcześniej, zanim staną się one jawne klinicznie.

Skorzystać z bezpłatnych badań mogą mieszkanki w wieku między 45 a 74. rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach programu profilaktyki raka piersi. By skorzystać z darmowych badań należy się na nie zapisać telefonicznie.

– Badanie można wykonać bez żadnego przygotowania, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: 68 41 41 411, najlepiej zgłosić się w dwuczęściowym ubraniu, pamiętając, aby w tym dniu nie używać balsamu, dezodorantu ani kremu w okolicy górnej połowy ciała – informują organizatorzy akcji z Niepublicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk” Leszek Szyiński, Wojciech Kwiecień s.c. – Badanie potrwa zaledwie kilka minut – dodają.

Badania wykona Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Diagnostyk”. Zarejestrować się można również poprzez stronę internetową: www.diagnostyk.pl.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca