Poradnia dla kobiet prawie skończona

Osobne i nowoczesne gabinety, nowe meble oraz osobne wejście. To wszystko znajdzie się w nowej Poradni K, która będzie przeznaczona tylko dla pań. Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych zakłada, że pacjentki będą mogły korzystać z nowych gabinetów w marcu.

Na finiszu jest remont poradni dla pań w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Zyskają one nową przestrzeń tylko dla siebie. Udało się wydzielić nowe gabinety, a inni specjaliści zostali przeniesieni. Ta część budynku została niemal całkowicie przebudowana.

– Wykonano w zasadzie remont generalny, od wymiany wszystkich instalacji, przez przemeblowanie i przesunięcie ścian, a ponadto wszystkie pomieszczenia są dostosowane do osób z niepełnosprawnościami – podkreśla Paweł Gambal, Prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Cała inwestycja rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku. Przez cały czas przyjmowane są pacjentki, a odnowione poradnie będą dostępne jeszcze w marcu.

– Ten obiekt ma służyć przede wszystkim zdrowiu mieszkańców gminy Polkowic. Udało nam się wykonać wielomilionowe inwestycje. To m.in. remonty poradni, zakup najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, w tym tomografu, a w przyszłości pojawi się rezonans magnetyczny – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Zdrowie jest bardzo ważne dla obecnych władz gminy.

– Inwestycje, które były poczynione przez ostatnie lata bardzo cieszą i podnoszą poziom bezpieczeństwa zdrowotnego naszych mieszkańców – dodaje Krzysztof Nester, zastępca burmistrza.

Przychodnia wydała na ostatnie inwestycje ponad 8 mln zł.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca