Niebawem płeć piękna zdominuje gminę

Koncerty, stand-up, warsztaty. Do tego nauka makijażu, spotkanie ze stylistką mody, czy sesja zdjęciowa. A to wszystko w ramach kolejnej edycji „Kobiecych Polkowic”, czyli wydarzenia podczas, którego to kobiety będą świętować. I to nie przez jeden dzień.

Wraz z początkiem marca, w Polkowicach będzie dominowała płeć piękna. Wszystko dzięki drugiej już edycji „Kobiecych Polkowic”. Na mieszkanki gminy czeka szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych.

– Wydarzeń jest dużo, są różnorodne, tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Jest stand up, jest koncert, są warsztaty zarówno rękodzieła jak i kosmetyczne. Panie będą mogły nauczyć się makijażu, jak i spotkać się ze stylistą. Przygotowaliśmy ponadto spotkanie z coachem rozwojowym kobiet czy specjalistami, którzy podpowiedzą, jak zadbać o budżet. Nie zabraknie również rozrywki. Będzie można i pośpiewać i pobawić się – informuje Ewa Kowalik, pełnomocnik ds. społecznych urzędu gminy Polkowice.

Kumulacja wydarzeń przypadnie między 6 a 9 marca. Nie bez powodu.

– Marzec jest tym miesiącem, w którym jest akurat Dzień Kobiet i przez cały miesiąc bardzo dużo wydarzeń będzie miało miejsce w naszych jednostkach i organizacjach polkowickich, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie polkowiczanki do korzystania z przygotowanych dla pań atrakcji – dodaje Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic.

Poza gminą Polkowice i podległymi jej jednostkami w organizację Kobiecych Polkowic włączyli się lokalni przedsiębiorcy, a także sportowcy. Po sukcesie pierwszej edycji wydarzenia i ogromnym zainteresowani polkowiczanek było jasne, że projekt musi być kontynuowany.

– Takie wydarzenia są bardzo potrzebne. One integrują środowisko lokalne tych, którzy włączają się w organizację, a włącza się nawet biznes, o czym nie wspominałam, a co jest istotne. Ale przede wszystkim najważniejsze jest, że wydarzenie łączy grupy, do których jest skierowane – dodaje Kowalik.

Ofertę przygotowano tak, by mogły z nich skorzystać mieszkanki w każdym wieku. Część zajęć jest bezpłatna, na niektóre trzeba będzie kupić bilet.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca