Związek Pracodawców Polskiej Miedzi z myślą o przedsiębiorcach

Przedsiębiorcy z terenu Zagłębia Miedziowego, w tym również z Polkowic, spotkali się Inkubatorze Przedsiębiorczości, by dowiedzieć się, o jakie fundusze unijne mogą się ubiegać, by rozwijać swój biznes. Szkolenie przygotował Związek Pracodawców Polska Miedź.

Związek Pracodawców Polska Miedź po raz kolejny zorganizował spotkanie biznesowe dla samorządowców oraz przedsiębiorców z terenu Zagłębia Miedziowego. Tym razem uczestnicy dowiedzieli się, jak pozyskiwać fundusze unijne, by rozwijać swój biznes.

– Informujemy przedsiębiorców dla kogo są fundusze, z jakich konkretnie funduszy przedsiębiorcy, zarówno Ci mali, jak i średni mogą skorzystać. Przekazujemy również przedsiębiorcom, jakie aktualnie są dostępne fundusze do pozyskania – informuje Marta Wisłocka, prezes Związku Pracodawców Polska Miedź. Okazuje się bowiem, że wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy z tego, o jakie aktualnie fundusze unijne można się ubiegać. Na przeciw ich potrzebom wychodzi właśnie Związek Pracodawców Polska Miedź.

– Jeśli chodzi o przedsiębiorców, to oni wiedzę jako tako mają. Potrzebują jedno konkretnego pokierowania, pokazania, jak skorzystać z tych funduszy, w jaki sposób się o nie ubiegać. Jednak w dalszym ciągu, na spotkania biznesowe, które my organizujemy, zgłasza się bardzo dużo przedsiębiorców. Jest ogromne zainteresowanie. Ale to dobrze, my po to jesteśmy, żeby być dla nich wsparciem – dodaje prezes Wisłocka.

W spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie po to, by przybliżyć przedsiębiorcom rolę Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

– Czwartego marca ogłaszamy nabór. Będzie on trwał około siedem dni. Jeżeli chodzi o środki, to mamy do dyspozycji około 740 tysięcy złotych. Wnioskowaliśmy co prawda o półtora miliona złotych, jednak ze względu na niską stopę bezrobocia, na niski poziom zapotrzebowania, przyznano nam właśnie ponad 700 tysięcy złotych – przekazuje Wioletta Jagielska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lubinie.

Ze środków będą mogli skorzystać przedstawiciele zawodów tzw. deficytowych, a więc kierowcy, budowlańcy, elektrycy czy nauczyciele, a także przedstawiciele nowoczesnych branż technologicznych. Spotkanie dla przedsiębiorców po raz pierwszy odbyło się w Inkubatorze Przedsiębiorczości. Tradycyjnie już podczas szkolenia, każdy z przedsiębiorców otrzymał drobny upominek. Udział w szkoleniu dla przedsiębiorców był bezpłatny.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca