Wszystkie sprawy załatwią w jednym miejscu

Centrum Obsługi Administracyjne rośnie w oczach. Już niebawem mieszańcy gminy Chocianów będą mogli załatwić wszystkie urzędowe sprawy w jednym budynku.

W Chocianowie powstaje Centrum Obsługi Administracyjnej. Trwają zaawansowane prace wewnątrz budynku, niebawem remontowana będzie również elewacja. To długo wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja.

– My tworzymy takie miejsce, w którym wszyscy mieszkańcy i ich potrzeby będą mogli być obsługiwani w jednym miejscu. Będzie tu można załatwić wszystkie kwestie socjalne, podatkowe, dotyczące wyrysów i wypisów, czy rachunków za wodę. Mieszkańcy nie będą musieli krążyć po gminie, bo obecnie część spraw muszą załatwić w jednym miejscu, a część w drugim. Już tak nie będzie – zapewnia burmistrz Chocianowa, Tomasz Kulczyński.

To pozwoli na zaoszczędzeniu czasu mieszkańców, a także da możliwość załatwienia urzędowych spraw osobom z niepełnosprawnościami, co obecnie jest niemożliwe w Urzędzie Miasta i Gminy Chocianów. W zmodernizowanym budynku powstanie również Centrum Informacji Turystycznej.

– Rowerzyści na naszym nowym odcinku Cyklostrady Dolnośląskiej, który zostanie otwarty oficjalnie w kwietniu, będą mogli tu przyjechać, zostawić rower, tu będą przygotowane dla nich specjalne szatnie, żeby można się było „ogarnąć” po trasie i stąd pójść pozwiedzać naszą Gminę. Np przejść się po parku w Chocianowie. Więc tak naprawdę tworzymy miejsce przyjazne i dla turystów i dla mieszkańców – dodaje Kulczyński.

Centrum Obsługi Administracyjnej ma być gotowe do maja. Koszt inwestycji to ponad dwa miliony złotych. Burmistrz Chocianowa pozyskał na ten cel środki zewnętrzne.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca