Przyjdź i powiedz, co myślisz o świetlicy dla młodzieży

Gmina Polkowice zaprasza na konsultacje społeczne. Głównym tematem będzie omówienie koncepcji utworzenia Centrum Aktywności Młodzieżowej. Spotkanie z mieszkańcami odbędzie się 15 lutego.

Centrum Aktywności Młodzieżowej, ma być miejscem, w którym swój wolny czas będzie spędzała właśnie młodzież. Dlatego to właśnie ta grupa mieszkańców gmina Polkowice jest szczególnie zaproszona na konsultacje. Spotkanie odbędzie się w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach w sali A407, budynku A o godzinie 17.

– W trakcie spotkania wspólnie wykreujemy zarys funkcjonowania Centrum Aktywności Młodzieżowej, aby w przyszłości było alternatywą bezpiecznego spędzania czasu dla młodych polkowiczan – mówi Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic. – Będziemy dążyli do tego, aby stworzyć miejsce, w którym będą czuli się swobodnie i w którym będą chcieli spędzać czas – dodaje.

Przypomnijmy, że na świetlicę środowiskową zaadaptowany będzie lokal przy ulicy. Głogowskiej 11a. Będzie to miejsce nie tylko do spotkań, ale i spędzania czasu wolnego. Nastolatkowie będą w niej mogli np. oglądać wspólnie filmy czy nawet przygotować razem posiłek. Poza tym, młodzież będzie mogła tam odrabiać lekcje, przygotowywać się do kartkówek czy sprawdzianów, a w razie konieczności porozmawiać z psychologiem.

– Liczę na obecność i aktywność polkowiczan w tym ważnym dla wszystkich projekcie. Oddajemy głos przedstawicielom młodzieży, organizacji pozarządowych, oczekujemy na ich sugestie, a także pytania. Zależy nam na tym, aby wykreować miejsce dla młodych właśnie z udziałem młodzieży –podkreśla wiceburmistrz.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca