Ponad 6 milionów na bezpłatne badania

Ponad 6 milionów złotych przeznaczy gmina Polkowice na realizację programów profilaktycznych dla mieszkańców. W tym roku jest ich w sumie 10. Z bezpłatnych badań będą mogli skorzystać wszyscy, bez względu na wiek.

Od 20 lat w gminie Polkowice realizowany jest szereg programów zdrowotnych, dzięki którym mieszkańcy mogą wykonać bezpłatne badania profilaktyczne. W tym roku z budżetu gminy na ten cel przeznaczono sześć milionów złotych.

Dbamy o zdrowie mieszkańców gminy Polkowice, chcemy, żeby czuli się jak najlepiej zaopiekowani i jak najmniej dotkliwie odczuwali wszelkiego rodzaju jednostki chorobowe. Dlatego programy profilaktyczne burmistrza Polkowic i zachęcam serdecznie, żeby z nich korzystać – mówił burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

– To już ponad 20 lat jak gmina Polkowice wspiera Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych wprowadzając programy gminne. Bardzo się z tego cieszę, bo jesteśmy wyjątkowym miejscem na mapie Polski. Myślę, że to jest jedyne miejsce w Polsce, w którym tak duże wsparcie płynie z Urzędu Gminy. Wszystkie te czynności, które nie są realizowane na NFZ, mogą być realizowane w ramach programów gminnych i co, ważne – za darmo – podkreśla Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Z pakietów badań mogą skorzystać zarówno najmłodsi mieszkańcy gminy Polkowice, jak i Ci starsi.

– Nasza jednostka współpracuje i będzie współpracować z innymi ośrodkami medycznym w całym kraju po to, aby profilaktyka była rozwijana i była kierowana do naszych mieszkańców, aby z niej skorzystać – dodaje Krzysztof Nester, zastępca burmistrza Polkowic.

W tym roku w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych realizowanych będzie dziesięć programów oraz siedem zadań zdrowotnych. Poza tym, że część programów będzie kontynuowana z poprzednich lat, pojawią się również nowe.

– Z takich nowości, będziemy realizować program kierowany do mężczyzn. Jest to program urologiczny wczesnego wykrywania chorób gruczołu krokowego – uzupełnia Mariusz Piskórz, dyrektor do spraw medycznych w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Co ważne, pomimo trwającej modernizacji polkowickiego aquaparku, cztery z programów nadal będą realizowane w tym miejscu. To programy „Dbając o zdrowie”, „Zdrowi i aktywni po 50-ce”, „Mocny kręgosłup” i „Zdrowy ruch – zdrowe życie”. 

Każdy z tych programów ma głównie cel profilaktyczny, czyli chcemy uniknąć interwencji chirurgicznych i farmakoterapii. Dlatego tak rehabilitacja jest tak ważna i zapraszamy państwa do udziału w naszych programach polityki zdrowotnej – przekazuje Izabela Michalik m z polkowickiego Aquaparku.

Szczegółowe informacje o programach i zadaniach polityki zdrowotnej burmistrza Polkowic Łukasza Puźnieckiego oraz pełne nazwy poszczególnych działań można znaleźć m.in na stronach realizatorów. Można także przyjść osobiście do Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych do pokoju 125, gdzie zostaną udzielone wszystkie potrzebne informacje. 

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca