Transport pod lupą policji!

Akcja „Truck&Bus” ma na celu ujawnianie i eliminowanie nieprawidłowości związanych z wykonywaniem transportu drogowego osób i rzeczy. W związku z tym od godzin porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach prowadzą wzmożone działania.

– Policjanci w czasie prowadzonych działań zwracają uwagę przede wszystkim na przestrzeganie przepisów związanych z przewozem pasażerów, szczególnie jeżeli chodzi o przewóz busami. Funkcjonariusze sprawdzają między innymi czy liczba pasażerów nie przekracza liczby wskazanej w dowodzie rejestracyjnym. Kontroli poddane są również pojazdy wykonujące transport towarów – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

Na kierowcach i przewoźnikach obsługujących przejazdy pasażerskie ciąży ogromna odpowiedzialność. To bowiem od ich kwalifikacji i rzetelności zależy zdrowie, a nawet życie osób podróżującej autobusami czy busami.

– Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia także naszego bezpieczeństwa – dodaje Rybikowski.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca