Nowa linia w Polkowicach już kursuje

Nowa linia autobusowa została już uruchomiona. Chodzi o połączenie między Polkowicami a Jerzmanową. Dzięki linii numer 22 pasażerowie będą mogli przesiąść się do autobusów głogowskiej komunikacji miejskiej, aby dojechać do tego miasta.

O tym, że zasadne jest uruchomienie nowego połączenia na trasie Polkowice-Głogów zdecydowali radni podczas ostatniej sesji. Uchwałę w tej sprawie przyjęto jednomyślnie.

– Istotne problemy, jakie wynikły w związku z wycofaniem się części przewoźników na linii Polkowice-Głogów spowodowały, iż podjęliśmy działania mające na celu usprawnienie komunikacji na tym odcinku – mówi burmistrz Łukasz Puźniecki. – Chcemy, aby młodzież, ale również osoby, które dojeżdżają na przykład do szpitala głogowskiego, korzystające po prostu z różnych instytucji w tym mieście, miały jak najlepszy dojazd. Stąd połączenie, które wraz z gminą Jerzmanowa i gminą miejską Głogów tworzymy.

Nowa i niezwykle potrzebna linia numer 22 kursuje d 1 lutego, w dni robocze pomiędzy Polkowicami a Jerzmanową. Tam pasażerowie będą mogli przesiąść się do autobusów głogowskiej komunikacji miejskiej, aby dojechać do tego miasta. Uruchomiono dwie pary połączeń – w godzinach porannych i popołudniowych.

Rozkład jazdy jest dostępy tutaj.

Źródło: UG

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca