Drobne naprawy to jego specjalność

Seniorzy mogą liczyć na pomoc w drobnych naprawach, a w poprzednich latach z tego programu skorzystało ponad 100 osób. Akcja „złota rączka” cieszy się w Polkowicach dużym zainteresowaniem i będzie kontynuowana.

Cieknący kran czy urwany zawias od szafki – dla nas to drobnostka, a seniorzy mogą mieć problem z naprawą, dlatego od kilku lat tutejszy samorząd finansuje program „Złota rączka.

– W poprzednich latach z tego programu skorzystało ponad 100 osób. Dla nas bardzo ważna jest pomoc seniorom oraz osobom z niepełnosprawnościami – podkreśla Krzystof Nester, wiceburmistrz Polkowic.

Akcja okazała się tak dużym sukcesem, że gmina będzie ją kontynuować. Pomoc seniorom jest naprawdę potrzebna. Podkreśla to przede wszystkim osoba, która zajmują się drobnymi naprawami.

– Zepsuta spłuczka, cieknący kran czy uszkodzona szafka z tymi problemami najczęściej dzwonią seniorzy i proszą o pomoc. To drobne usterki, a pomoc zwłaszcza starszym kobietom jest potrzebna – dodaje Ryszard Kopeć, który zajmuje się pomaganiem seniorom.

Zgłoszenia przyjmuje koordynator projektu z ośrodka pomocy społecznej. Problemy można zgłaszać w godz. od 8 do 15 pod nr telefonu: 570 380 342, od poniedziałku do piątku.

– Najczęściej jest też tak, że te panie sobie polecają tę formę pomocy i są bardzo zadowolone. Mieliśmy też taką sytuację, że w jednym bloku, gdy jedna z pań skorzystała z pomocy, to potem poleciła pomoc kolejnym. Następnie z tej pomocy korzystały kolejne i kolejne panie – mówi Beata Ferenc, koordynatorka projektu.

Z bezpłatnej pomocy mogą korzystać mieszkańcy Polkowic powyżej 65. roku życia.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca