Wracała ze służby, pomogła potrąconemu mężczyźnie

Wracała do domu ze służby i natknęła się na wypadek. Policjantka Natalia Szulgacz, jako jedna z pierwszych ruszyła na ratunek poszkodowanemu mężczyźnie.

Na drodze S3 w pobliżu węzła Głogów-Południe doszło do potrącenia pieszego. Na miejsce skierowani zostali policjanci z polkowickiej drogówki, którzy wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia. Funkcjonariusze w miejscu wypadku zastali swoją koleżankę z pracy. Policjantka Natalia Szulgacz, wracając do domu, natknęła się na to zdarzenie i natychmiast ruszyła na pomoc poszkodowanemu. Funkcjonariuszka udzieliła poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej.

– Postępowanie w sprawie tego zdarzenia prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Głogowie. Sprawca bowiem uciekł z miejsca zdarzenia. – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

Jak udało się ustalić, jadący w kierunku Polkowic 40-latek zatrzymał swojego volkswagena na poboczu i wszedł na jezdnię tuż pod nadjeżdżające auto. Kierujący nieustalonym jak dotąd pojazdem zatrzymał się, by po chwili odjechać z miejsca zdarzenia.

– Funkcjonariuszka bez wątpienia udowodniła swoim postępowaniem, że policjant jest w służbie cały czas i w każdej chwili musi być gotowy do podjęcia interwencji oraz niesienia pomocy drugiemu człowiekowi – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Polkowicach.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca