Będzie służyła sportowi, rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu

W zupełnie nowej odsłonie jest już dostępna ścieżka zdrowia przy ulicy Spokojnej w Polkowicach. Pojawiło się sporo nowych urządzeń do ćwiczeń oraz ilustracje, które pokazują, jaki trening można wykonać na poszczególnej stacji.

To ulubione miejsce biegaczy. Mowy o ścieżce zdrowia która liczy 1.5 kilometra i przebiega przez las. Osoby, które będą z niej korzystały po raz pierwszy nie muszą się obawiać. Nie ma możliwości zgubienia się, bowiem trasa oznaczona jest wolnostojącymi słupkami ze strzałkami, które pokazują kierunek poruszania się.Przejście po równoważni, brzuszki, pompki czy przeskoki. To rysunki, które pokazują, w jaki sposób należy ćwiczyć, co może pozwolić na urozmaicenie treningu. To drobna, ale niezwykle ważna inwestycja. Jej koszt wyniósł niecałe 100 tysięcy złotych.

– Ta inwestycja przywraca pierwotną funkcję tego miejsca, od której zresztą wzięła się jego zwyczajowa, a później nawet oficjalna nazwa – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Bardzo cieszę się z tego, że miejsce, z którego korzystały całe pokolenia polkowiczan znowu będzie służyć sportowi, rekreacji i wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Inwestycja powstała w ramach ramach zadania „Dostawa i montaż wyposażenia ścieżki zdrowia przy ul. Spokojnej w Polkowicach”.

Źródło: UG Polkowice.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca