Klimat w czasach Netflixa – konkurs przedłużony

Do wyprodukowania filmu o tematyce proekologicznej zachęca burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki. Konkurs zatytułowano „Klimat w czasach Netflixa i jest skierowany do mieszkańców gminy Polkowice.

Uczestnicy muszą przygotować film trwający od 2 do 3 minut. -Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym konkursie, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – mówi  Małgorzata Kalus- Chiżyńska, dyr. Wydziału Ochrony Środowiska i Obszarów Wiejskich, UG Polkowice.

Aby konkurs mógł się odbyć wystarczy zgłoszenia od 5 mieszkańców. Zadaniem uczestnika jest wykonanie filmu o tematyce proekologicznej. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy i nauki z zakresu ochrony środowiska oraz kształtowanie wśród mieszkańców gminy Polkowice trwałych nawyków przyczyniających się do dbałości o stan środowiska naturalnego, w tym klimat. Ponadto celem konkursu jest uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach dla ekosystemów, wynikających z wykorzystywania nieodnawialnych źródeł energii, zachodzących zmianach klimatu (np. globalnego ocieplenia) oraz sposobach na poprawę jakości powietrza, zagospodarowania wód opadowych i oszczędzania wody.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Zielono-niebieska infrastruktura w Polkowicach”, dofinansowany jest z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach Programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu”.

OdpowiedzPrzekaż dalejDodaj reakcję

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca