Nester: Zapewnimy bezpłatny transport potrzebującym

Taka pomoc była niezwykle potrzebna. Osoby z niepełnosprawnościami albo chorujące przewlekle mogą skorzystać z bezpłatnego transportu, jeśli potrzebują dostać się np. do lekarza lub chcą załatwić sprawy na mieście. – Jako gmina, nie wyobrażamy sobie, by nie zapewnić takiej pomocy potrzebującym – mówi Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic.

Osoby zmagające się z problemami zdrowotnymi, które nie mają możliwości skorzystania z własnego transportu mogą liczyć na pomoc polkowickiego samorządu.

Zabezpieczyliśmy środki, aby osobom, które potrzebują dostać się do placówek medycznych albo załatwić sprawy administracyjne, a mają problemy z poruszaniem się, umożliwić dojazd do wybranych miejsc, odległych nie dalej niż 350 kilometrów w jedną stronę – mówi Krzysztof Nester, wiceburmistrz Polkowic.

Na darmowy transport mogą liczyć również opiekunowie osoby potrzebującej.

– Jeśli osoby te wymagają pomocy kogoś z rodziny lub opiekuna, to ich również obejmuje ten program. Dotyczy to także obecności psa przewodnika podczas transportu – dodaje Nester.

Realizacją programu zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Polkowicach. Chcąc skorzystać z transportu należy się skontaktować z instytucją.

– Można dzwonić od poniedziałku do piątku, od godziny ósmej do czternastej pod numer telefonu 530 582 665 – mówi Beata Puławska, dyrektor OPS. – Zgłoszenia są rejestrowane, ustalane są szczegóły transportu, ponieważ jest coraz więcej telefonów z prośbą o pomoc i musimy to wszystko skoordynować. Najczęściej są to wyjazdy w celach zdrowotnych: Lubin, Legnica, Wrocław – wymienia.

Z programy pomocy społecznej można skorzystać do końca roku.Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca