Krzysztof Nester wiceburmistrzem

Od kilku dni nowym wiceburmistrzem Polkowic jest Krzysztof Nester. W magistracie będzie odpowiadał za sprawy mieszkańców. Ma bogate doświadczenie samorządowe.

Krzysztof Nester, jako wiceburmistrz będzie się zajmował w Polkowicach kilkoma obszarami. To m.in. zdrowie, opieka społeczna, partycypacja społeczna oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi.

– To duże wyzwanie, szczególnie w tak gorącym okresie, czyli na ostatniej prostej tej kadencji. Moje doświadczenie, jak i zainteresowania doskonale wpisują się w zakres, jaki mi powierzono – mówi nowy wiceburmistrz Polkowic.

– W tej kadencji bardzo mocno postawiliśmy na rozwój w zakresie spraw społecznych. Wspomnę chociażby o rozwoju służby zdrowia, gdzie nie tylko stawiamy na profilaktykę, finansując dla mieszkańców wiele programów zdrowotnych, ale też na rozwój samej przychodni – podkreśla Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Nowy wiceburmistrz to samorządowiec, działacz społeczny i polityczny, który od 2006 roku był radnym powiatu polkowickiego. Pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Powiatu oraz wicestarosty w latach 2018-2020. Od 1 lipca 2020 roku był prezesem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej CUPRUM w Polkowicach. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego i Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca