Bezpłatne badania w mammobusie

Mieszkanki Polkowic, Przemkowa i Chocianowa mogą się wybrać na badania mammograficzne w miejscu zamieszkania. Panie w wieku od 45 do 74 lat mogą skorzystać z badań bezpłatnie. Zaprasza na nie dolnośląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Mammobus przyjedzie do mieszkanek powiatu polkowickiego już w najbliższych dniach:

– 23 stycznia – Polkowice, Rynek 1, w godz. 09:00-15:00 – Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Diagnostyk” s.c. L. Szyiński, W. Kwiecień
– 24 stycznia – Przemków, ul. Długa 4, w godz. 09:00-15:00 – Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej “Diagnostyk” s.c. L. Szyiński, W. Kwiecień
– 25 stycznia – Chocianów, ul. Głogowska 17B, w godz. 09:00-15:00 – Niepubliczny

Z mammografii finansowanej przez NFZ mogą skorzystać kobiety w wieku od 45 do 74 lat. Mammografia to skuteczna metoda diagnostyki raka piersi, która pozwala wykryć zmiany chorobowe na bardzo wczesnym etapie. Badanie mammograficzne trwa zaledwie kilka minut i nie wymaga od pacjentki żadnych przygotowań. Wystarczy zabrać ze sobą tylko dowód osobisty i ewentualnie wyniki wcześniej wykonywanych badań.

Rak piersi w początkowym okresie nie daje żadnych objawów, ale wcześnie wykryty jest uleczalny. Dlatego tak ważne jest, aby każda kobieta regularnie wykonywała badania profilaktyczne.

Panie mogą skorzystać także z badań w placówkach medycznych w regionie. Wykaz pracowni mammograficznych znajdziemy na portalu Narodowego Funduszu Zdrowia.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca