Polkowice: Tutaj szaleją piraci drogowi

Aż 55 spośród 73 zgłoszeń, jakie trafiły do policji w Polkowicach za pośrednictwem Krajowej Mapy Bezpieczeństwa w ciągu jednego tylko miesiąca dotyczyło przekraczania prędkości przez kierowców. – Blisko 83 procent zgłoszeń zostało potwierdzonych przez policjantów – mówi mł.asp. Przemysław Rybikowski, rzecznik polkowickiej policji.

Co ciekawe, zgłoszenia nie dotyczyły samego miasta, ale jego okolic. Piraci drogowi szaleli m.in. w Pieszkowicach, Szklarach Dolnych, Szklarach Górnych, Brunowie czy Jędrzychowie.

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” to narzędzie stworzone z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców. Dzięki niemu społeczeństwo może w szybki i łatwy sposób powiadomić policję o niepokojących sytuacjach, a dzięki temu mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w swoim regionie.

„Mapa” dostępna jest na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach, a jej obsługa nie powinna stwarzać problemów. Wystarczy wybrać miejsce, gdzie występuje zagrożenie, a następnie kliknąć na rodzaj zagrożenia, o jakim chcemy powiadomić policjantów. Taka informacja trafi do mundurowych, którzy podejmują konkretne działania – opisuje Przemysław Rybikowski. Tylko w minionym miesiącu użytkownicy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli na terenie powiatu polkowickiego 73 miejsca, które uważają za niebezpieczne. Prawie wszystkie zgłoszenia, bo aż 65 dotyczyły zagrożeń związanych z ruchem drogowym. Wśród najczęściej nanoszonych zgłoszeń znalazło się przekraczanie dozwolonej prędkości – 55 zgłoszeń. Na podkreślenie zasługuje fakt, że aż blisko 83% z otrzymywanych zgłoszeń zostało potwierdzonych przez polkowickich policjantów.

Nowe wiadomości z Polkowic

Puls Polkowic poleca